Tipy

Koupání

Koupaliště Králíky - blízké koupaliště, které je vzdáleno od penzionu cca 4 km po cyklostezce.

Vodní nádrž Pastviny - přehradní nádrž zbudovaná na horním toku Divoké Orlice. Možnost koupání, půjčovna sportovní vybavení (lodičky, šlapadla ...). Vzdálenost od penzionu přibližně 20km.

Aquapark Žamberk - venkovní aqupark na okraji města Žamberk. Bazén, tobogany, skluzavka, dětské brouzdaliště, beach volejbal, streetball, stolní tenis, aerobik... Dojezdová vzdálenost necelých 30km.

Volný čas

Hora Matky Boží v Králikách - klášter redemptoristů z počátku 18.století. Prohlídka ambitů, krypty, kopie kaple sv. schodů v Římě, křížová cesta v aleji do Králík.
Acrobat park Štíty - nejen sportovní areál Aleše Valenty. Možnost si skočit z můstku do bazénu, trampolíny, beach volejbal... Acrobat Park je od penzionu vzdálen přibližně 10 km. 

Lanová dráha Sněžník - Dolní Morava - lanová dráha Sněžník Vás vyveze až k chatě Slaměnka(1116 m nad mořem), kde je zrekonstruovaná restaurace a zároveň slouží jako výchozí bod pro peší túry po masivu Králického Sněžníku nebo pro cyklo výlety po okolí.

Bobová dráha - Dolní Morava - skvělá atrakce a adrenalinový zážitek na jedné z nejdelších a profilem nejzajímavějších bobových drah ČR. Svézt se můžete na nejmodernějším typu bezpečné bobové dráhy s množstvím zatáček, 360 stupňovými otočkami a terénními zlomy ve výšce až 6 metrů.

Lanový park - Dolní Morava - největší lanový park v České republice je pro každého, kdo má rád zábavu, dobrodružství, adrenalin a nezapomenutelné okamžiky. Zábava pro jednotlivce i skupiny. Ideální pro rodiny, děti, školní skupiny a firemní kolektivy bez jasně definovaného cíle.
Stezka v oblacích - Dolní Morava - projděte se v oblacích. Cesta na horu je hravá, bezbariérová a zabaví celou rodinu. Unikátní stavba na hřebenu masívu Králického sněžníku nabízí romantické pohledy na celý masív Králického sněžníku obepínající Dolní Moravu, Jeseníky, Orlické hory a českou část Kladské kotliny. Odměnou na vzýstup do 1116 metrů nad mořem nejsou jen výhledy, ale cesta tobogánem dolů a různé prolízačky. Do oblask se můžete podívat v každém ročním období a vždy si odnesete krásné zážitky.
Králický sněžník - s výškou 1424 metrů je dominantou Králické oblasti i vlastního masívu. Cesta na jeho vrchol vede z Dolní Moravy po žluté turistické značce podél řeky Moravy, která se zařezává mezi ubočími kopců tvořících masív Králického sněžníku. Nasleduje poctivé stoupání, které odmění chodníčkem těsně pod vrcholky až dojdete k malebnému pramenu řeky Moravy, vyfotíte se u kamené sochy sluněte - symbolu Sněžníku a po chvilce dorazíte na vrchol. Výhledy jsou úžasné v létě i v zimě. Jeseníky máte jak na dlani a v zimě lze zahlédnout i vrchol Sněžky.
Severomoravská chata - je oblíbeným cílem turistů. Lze ji navštívit pěšky a cestou zdolat vrchol Jeřábu 1003 metrů nad mořem, na kole po nové asfaltové cestě podél říčky Březné a hlubokými lesy nebo autem přes obec Vysokoý potok. V zimě sem vede několik upravovaných běžkařských tras. Proč je chata tak oblíbená? Vyhlášená kuchyně, výborné dezerty, tiché a klidné místo uprostřed lesa, krásné prostředí s výhledem na masív Králického Sněžníku a Jeseníky.
Neratov - Poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie - Kostel, který dostal druhou šanci. Úžasné místo, které nemá obdoby. Tak nějak se většinou o kostelu Nanebevzetí Panny Marie v Neratově hovoří. Nejde o žádné přehánění a pravdivost těchto slov mohou potvrdit všichni ti, kteří toto místo navštívili.

Výlety do Polska - díky blízkosti státních hranic s Polskem (cca 10 km) je také možnost si udělat výlet do Polska nejen za nákupy, ale za návštěvu stojí určitě Medvědí jeskyně na polské straně Králického Sněžníku nebo městečko Miedzygorze, které je zajímavé nejen pro svoji atraktivní architekturou, ale i unikátní Pohádkovou zahradou nebo 21 metrů vysokým vodopádem na říčce Wilczka.
Město Klodzko je zajímavé historickým centrem s vojenskou pevností, ve všední dny a sobotu je zde otevřená v dopoledních hodinách tržnice. Ve vesnici Kamienczyk navštivte rybárnu vyhlášenou rybími specialitami.

Muzea

Regionální muzeum Králíky - najdete ho lehce přímo na náměstí v Králíkách

Vojenské muzeum Králíky -  se nachází směrem na Prostřední Lipku v areálu "Cihelna", další vojenské muzeum je na tvrzi Hůrka směrem na Červený Potok

Památník obětem internace Králíky - jediný památník tohoto typu v ČR s historickou expozicí je důstojnou připomínkou internace řeholníků, kteří byli na základě tzv. státem řízené centralizace deportováni a byli na tomto místě v období let 1950 – 1961 komunistickým režimem omezeni na osobní svobodě. Internačním klášterem v Králíkách v letech 1950 – 1961 prošlo celkem přes 500 osob.

Tvrz Bouda - Muzeum československého opevnění - jedna z pěti dokončených čs. dělostřeleckých tvrzí postavená v letech 1936 - 39. Jako jediná v republice je v původní podobě přístupná veřejnosti.

Muzeum řemesl v Letohradu

Muzem papíru Velké Losiny

Rozhledny

Rozhledna na Křížové Hoře - blízká rozhledna nad Červenou Vodou. Rozhledna byla otevřena v červnu 2007 a nabízí krásné výhledy do blízkého i dalekého okolí. Rozhledna je od penzionu vzdálena necelé dva kilometry.

Rozhledna Val - Dolní Hedeč - rozhledna je celoročně volně přístupná a za příznivého počasí je z ní malebný výhled. Vidět můžeme celý masiv Kralického Sněžníku s nejvyšším vrcholem Kralický Sněžník, klášter, Bukovohorskou pahorkatinu s vrcholem Suchý vrch, přírodní park Jeřáb s vrcholkem Jeřáb a panorama Jeseníků.

Rozhledna Suchý vrch a Kramářova hata - poloha Suchého vrchu v 995 m nad mořem poskytuje rozhled do širokého okolí, který ještě umocňuje 33 metrů vysoká rozhledna (původně vodárenská věž ke Kramářově chatě). Odtud můžete spatřit Šerlich, Kralický Sněžník, Kladsko, Hrubý Jeseník s Pradědem a za dobrých podmínek také Sněžku. Nově zrekonstruovaná Kramářova Chata nabízí restauraci, bufet a wellness.

Lyžařské areály v okolí

Sjezdové lyžování

Skiareál Šanov - lyžařský vlek vhodný pro rodiny s dětmi a dvěmi sjezdovkami.

Skiresort Buková hora -  spojení Skiparku Červená Voda a Skiparku Čenkovice. Délka tratí na obou stranách Bukové hory činí 8490 metrů! Terény jsou vhodné jak pro vyznavače carvingového oblouku a další pokročilé lyžaře, tak i pro rodiny s dětmi nebo začátečníky.

Dolní Morava - Ski Sněžník - všechny obtížnosti sjezdovek. Areál vhodný pro rodiny s dětmi a také pro vyznavače snowboardu a freeskiingu. 7 sjezdovek, slopestyle areál, boardercrossová trať. Dojezdová vzdálenost 15km.

Běžky

Skiareál Jeřáb - lyžařská trať provozovaná Obcí ČV.

Skiareál Buková hora - běžkařský areál, který se nachází na hřebeni Buková hora - Suchý vrch. Je propojen se sjezdovkami Skiregionu Buková hora.

Bílou stopou po Orlicku - tipy na výlety po bližším i vzdálenějším okolí.

 

Ubytování v apartmánech
Televize
Připojení k internetu přes WiFi
Vhodné pro rodiny s dětmi
Zvířata vítány
Schody, apartmány jsou v podkroví
Parkovací stání
Čepujeme různé druhy piva
Zahřejeme Vás teplými nápoji
Namícháme Vám vynikající koktejly
Venkovní posezení
Ohniště
V létě se můžete osvěžit v bazénu
Vyražte na mnoho cyklistických tras do okolní přírody
V okolí je spousta turistických cílů
Klidné místo pro vycházky s dětmi
Na běžky nebo sjezdovky hned z penziónu
Na sjezdovky hned z penziónu nebo z kopce na čtyřsedačku
Na paraglide z okolních kopců
Krásná příroda všue okolo